Villa Falsztyn to miejsce wyjątkowe, położona jest nad jeziorem w malowniczym zakątku Polski w sąsiedztwie rezerwatu „Zielone Skałki” który należy do Pienińskiego Parku Narodowego. Białka Tatrzańska oddalona jest od obiektu Villa Falsztyn o 18 km, Bukowina Tatrzańska o 22 km a Zakopane o 38 km.

Usytuowana na wzniesieniu wzgórza 615 m n.p.m. otoczona pięknym lasem i jeziorem. Wchodzi w skład zamkniętego i strzeżonego osiedla (5 domów). Dzika przyroda, woda i bliskość natury gwarantuje oazę spokoju, w której można osiągnąć idealną równowagę ducha i ciała. Niezapomnianych wrażeń dostarczy piękna Panorama Wysokich Tatr rozpościerająca się z okien budynku.

zobacz więcej
Region Spisza i Pienin do którego należy Falsztyn, jak mało które miejsce w Polsce, oferuje niezwykle szeroki wachlarz możliwości aktywnego wypoczynku. Jest to doskonałe miejsce dla coraz szerszej rzeszy miłośników turystyki, lubiących różne formy wypoczynku podczas jednego wyjazdu.

Trzy krainy geograficzne (Pieniny, Gorce, Tatry) stykające się w tym rejonie to idealne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek i górskie wyprawy. Na miłośników białego szaleństwa czekają bardzo dobrze przygotowane trasy narciarskie i snowboardowe takie jak: Stacja Narciarska „CZORSZTYN-SKI” w Kluszkowcach, Ośrodek Narciarski „KOTELNICA” w Białce Tatrzańskiej czy „RUSIŃ-SKI” w Bukowinie Tatrzańskiej.

W okolicy działają również trzy całoroczne ośrodki wodne z basenami termalnymi: Termy Bania w Białce Tatrzańskiej, Terma Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Termy Szaflary w Szaflarach.

Jezioro Czorsztyńskie to rozległy akwen żeglarski, o zróżnicowanych warunkach wiatrowych i niezwykle malowniczym otoczeniu. Jest to również bardzo popularne i chętnie odwiedzane łowisko, charakteryzujące się bogatą populacją ryb. W jeziorze występują min. szczupaki, pstrągi tęczowe i potokowe, głowacice, okonie, leszcze i wiele innych gatunków ryb typowych dla zbiorników zaporowych.

Pochodzące z XIV wieku zamki w Czorsztynie i Niedzicy to dwie średniowieczne warownie, strzegące niegdyś górskich szlaków handlowych które zafascynują swoją historią i tajemnicami.

Spływ Przełomem Dunajca, jedna z największych atrakcji Pienin narodziła się na początku XIX wieku dzięki węgierskim właścicielom zamku w Niedzicy. Jest to jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie. Czas spędzony na tratwie flisackiej pozostaje w pamięci do końca życia.

Nasza strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę RODO.